Kontrolka świec zarowych wogule sie nie zapala ??!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Peti-22822
    Classic
    • 2010
    • 31

    Kontrolka świec zarowych wogule sie nie zapala ??!!

    Ja również dziękuję za spota i jak zawsze rewelacyjne towarzystwo :szeroki_usmiech
    mariokr, Nie ma za co BTW. wyprowadziłeś psa na spacer ? :P
  • amperek
    Drive
    • 2009
    • 88
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

    #2
    Kontrolka świec zarowych wogule sie nie zapala ??!!

    Witam do niedawna wszystko było ok kontrolka normalnie się zaświecała. Od pewnego czasu w ogóle kontrolka się nie zapala tak jakby spaliła się żarówka w liczniku rozbierałem licznik i nie ma tam żarówki od kontrolki świec żarowych ;/ trzeba by było rozebrać cały licznik(pewnie w środku są jakieś diody do tego ?) a nie chce się tego czepiać. Autko normalnie pali jak jest mróz podgrzeję 2-3 razy i autko pali normalnie

    Wie ktoś co może być tego przyczyną? Chodzi mi czy się spaliła tylko żaróweczka czy może coś innego??

    Autko Skoda Octavia GLX 1,9tdi 90KM rok 2000
    Jest O2 BJB 176 KM, 346 NM, wtryski i turbo ARL, chłodnica oleju z wersji 2,0 TDI, zegary MAXI-DOT
    Była O1 AGR Hatchback.

    Komentarz

    • mad_mark
      Rider
      S_OCP Member
      • 2007
      • 413

      #3
      VAG'owac. nie ma co dlubac za duzo w licznikach bez sprawdzenia vagiem.

      Komentarz

      • amperek
        Drive
        • 2009
        • 88
        • Octavia II combi (1Z5)
        • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        Ostatnio miałem jeszcze jeden problem i wydaje ze po tym właśnie kontrolka świec przestała świecić! Nie wiem czy uda mi się dokładnie to wytłumaczyć ale śrubuje.
        Miałem zaniki prądu przekręcałem kluczyk w stacyjce i nic się nie działo żadne kontrolki się nie zaświecały nie działały światła itd porostu nic kompletnie. A co się okazało pod kierownicą tam gdzie są przekaźniki idzie chyba 5 kabli jeden z kabli(czerwony) albo nie był dokręcony albo się obluzował i przysmażał podrostu się topił i miałem zaniki prądu. Na początku nie wiedziałem o co z tym chodzi dopóki przy odpalaniu samochodu zapalił i od razu zgasł no i już go nie zapaliłem bo kabel się całkiem zwęglił! I wydaje mi się że po tym kontrolka świec przestała działać. Możliwe by to było ze poszło jakieś napięci i spaliło żarówkę (diodę?) w liczniku??
        Jest O2 BJB 176 KM, 346 NM, wtryski i turbo ARL, chłodnica oleju z wersji 2,0 TDI, zegary MAXI-DOT
        Była O1 AGR Hatchback.

        Komentarz

        • mad_mark
          Rider
          S_OCP Member
          • 2007
          • 413

          #5
          amperek, mowie ci, najprosciej sprawdzic vag'iem. chociazby prosty test na wejscie w 'basic settings' co zawsze powoduje diagnostyczne zapalenie lampki swiecy na blacie. jezeli przy takim badaniu lampka nie zablysnie to znaczy ze masz martwa diode. jak zapali to dokladnie przebadac vag'iem reszte komputera.

          Komentarz

          Pracuję...